+420 601 394 914, Bc. Petra Tichá
Zámecké náměstí 26, Frýdek-Místek
Po-Pá - dle objednávek

Hloubková masáž

 

 

Metoda zaměřená především na korekci a odstranění napětí ve svalstvu a odstranění myofasciálních bloků ve svalu spojena s baňkováním.


Masáž příznivě působí na bolestivé, napjaté, ochablé či zkrácené svaly a tím nepřímo uvolňuje ztuhlé klouby a vazy. Odstraňuje spasmy, svalový hypertonus a obnovuje přirozenou délku svalových vláken. 

Základem masáže jsou prvky klasické masáže využívající nejen tlaku rukou, palců ale i loktů obohacené dle potřeby o prvky  trigger pointů, baňkování, Gua-Sha atd. Před masáží se záda vždy nahřejí. Teplo je velmi důležitý prvek při uvolnění svalového napětí. Dle potřeby, zejména po masáži provádíme i protažení (strečink) masírovaných svalových skupin ve spojení s prvky postizometrické relaxace. (Postizometrická relaxace je technika, která ovlivňuje svalové spasmy a přetížená svalová vlákna, zejména spoušťové body /trigger points/. Zároveň eliminuje bolest a připravuje svaly na následnou pohybovou aktivitu.

Na konci masáže je možné použít kineziotejpy k prodloužení účinku.
 

Vychutnejte si pocit relaxu, lehkosti a nechte se hýčkat v příjemném prostředí Studia Těla a Duše.

 

Indikace 

  •  bolest, spazmy, únava svalů, mírné fyzické vyčerpání
  •  zlepšuje obranyschopnost organismu
  •  hloubkové uvolnění a duševní relaxace

 

Kontraindikace

(stav, kde se masáž neprovádí, popřípadě ji nelze provést na některých částech těla)

  •  jakékoli akutní stavy, horečnaté, zánětlivé, infekční onemocnění
  •  nadměrná únava a vyčerpání
  •  poraněná kůže, hnisavé, plísňové onemocnění
  •  nádorové (onkologické) onemocnění a následná léčba
  •  srdeční choroby, krvácivé onemocnění
  •  pokročilá ateroskleróza, osteoporóza
  •  epilepsie
  •  těhotenství a 2 měsíce po porodu
  •  stavy pod vlivem psychotropních látek, alkohol, drogy

Je tedy nezbytné uvědomit si, v jakém zdravotním stavu se právě nacházíte. Pokud si nejste jistí, zda je masáž pro Vás vhodná, poraďte se předem se svým lékařem.

 

TRIGGER POINTS (Spoušťové body)

Trigger Points

Trigger points (spoušťové body) jsou malé zatuhlé uzlíky ve svalech vyznačující se zvýšeným napětím a bolestivostí. Mohou být na pohmat velmi bolestivé a mohou způsobovat bolest i ve vzdálených oblastech těla (v tzv. zónách přenesené bolesti). Přenesené bolesti se mohou vyskytovat mnohdy i velice daleko od místa aktivního spoušťového bodu. Spoušťové body rovněž mohou při podráždění vyvolat svalový záškub. Jsou způsobeny lokálním svalovým napětím drobných svalových vláken spolu s biochemickými změnami v okolí. Tyto změny nepostihují celý sval nebo svalovou skupinu, ale jen určitý snopec svalových vláken.

Spoušťové body nalézáme nejčastěji přibližně ve středu délky vláken tvořících zatuhlý svalový snopeček. Úponové oblasti snopečku jsou namáhány zvýšeným tahem, který je zdrojem lokálního mechanického přetížení pojivové tkáně úponových struktur. Jakmile dojde ke ztuhnutí svaloviny a vytvoření spouštových bodů, přislušný sval se stáhne. Na dotek se jeví tvrdý a kompaktní. Ztrácí elasticitu a poddajnost. Zůstane-li stažený, postupem času může dojít ke zhoršení jeho prokrvení, což vede k přeměně části vláken na vazivo a ke ztrátě pružnosti.

Vznik spoušťových bodu:

  • špatné držení těla, namožení, nadužívání svalů, chronickým onemocněním, prochladnutím nebo i emočním vypětím vyvolávají ztuhlost a ochablost postižených svalů a limitují plný rozsah pohybu kloubů, jež tyto svaly ovládají.